KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10774397
*
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2016
kl 20:44:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 21:15:52
1
250 kr
19/12 20:37:59
2
250 kr
19/12 20:37:59
1
250 kr (Budbetjänt)
19/12 20:38:16
2
400 kr
19/12 20:39:16
1
400 kr
19/12 20:39:16
2
400 kr (Budbetjänt)
19/12 20:39:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Siri Rathsman
nr 1077 4397
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, Siri Rathsman (1895-1974), kolorerad, ET, motivet: 18x18
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 21:15:52 | 1 | 250 kr |
19/12 20:37:59 | 2 | 250 kr |
19/12 20:37:59 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
19/12 20:38:16 | 2 | 400 kr |
19/12 20:39:16 | 1 | 400 kr |
19/12 20:39:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/12 20:39:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik kolorerad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17